Алсат: Во пожарот во модуларната болница во Тетово има жртви и од пациентите и од медицинскиот персонал


Според извори на Алсат, во пожарот во модуларната болница во Тетово има извештаи за жртви, како од пациентите така и од медицинскиот персонал.

Модуларната болница целосно изгоре, а пожарот се уште е активен во дел од зградата. Се очекува во секој момент изјава од властите за билансот на жртвите.

Противпожарната бригада е на местото на настанот, но има и бројни граѓани кои дошле да ја проверат состојбата на членовите на нивните семејства кои биле лекувани во оваа зграда.Повеќе информации наскоро..

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1