Амди Бајрам им покажал среден прст на демонстрантите – тие го ,,гаѓаа,, со јаболки и камења


Пратеникот на Сојуз на Ромите, дојде пред собраните поддржувачи на опозицијата на кои им покажа „среден прст“ и упати навредливи зборови, а потоа отиде на другата страна, кај поддржувачите на власта и штрајкувачите против опозицијата  кои во пречекаа со воодушевување и аплаузи.

amdi bajramИзреволтирани демонстрантите подржувачи на опозицијата со јаболки и со камења,почнале да фрлаат кон пратеникот Амди Бајрам кога тој се обиде да пристапи кон Собранието.

За среќа тој успеа да ги зибегне нападите и неповреден да влезе во Парламентот.

Пред Собранието се уште е многу тензично. Разни предмети се фрлаат во воздух, петради, извици и повици за насилство, а се повеќе граѓани доаѓаат и се приклучуваат – едните на едната, другите на другата група.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1