Амди Бајрам имал срцев удар и сеуште се наоѓа на клиника


amdi bajramПратеникот на и лидерот на Сојузот на ромите Амди Бајрам, денеска доживеал срцев удар и сеуште се наоѓа на клиника, пишува поталот Република.мк.

Нема информации каква е неговата моментална здравствена состојба, но истите се очекуваат наскоро.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1