ФОТО: Нијагарините водопади замрзнаа на -30 степени


Рекордно ниските температури во САД и Канада ги замрзнаа Нијагарините водопади, кои станаа вистинска атракција и секојдневно привлекуваат илјадници туристи!

1niagrafall

2niagrafall

5niagrafall

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1