Анџелина Џоли во паника, болеста се повеќе ја парализира


Актерката Анџелина Џоли моментално минува низ пекол затоа што се бори со неколку здравствени проблеми.

Таа најмногу е загрижена за проширените вени на нозете поради кои не може да носи кратки здолништа и многу се плаши од венска тромбоза до која може да дојде.

Актерката рече дека жените своето здравје го ставаат на последно место се додека не е предоцна. Во интервју за Vaniti fer пред еден месец раскажа дека се тргнало лошо минатото лето кога го снимала филмот First They Killed My Father. Таа минуваше низ тежок период со сопругот и стравуваше децата да не страдаат поради тоа. Но за да биде уште полошо, таа дозна дека нејзиното здравје е во опасност.

Таа доби дијагноза Белова парализа, односно болест која доведува до драстично слабеење или парализа на мускулите на едната страна од лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1