Џони Деп се обидува да се спаси од банкрот


Американскиот глумец Џони Деп (54), се чини, неуспешно се обидува да се спаси од банкрот.

Имено, како што пишуваат таблоидите, тој на аукции веќе продал четири од петте свои станови во Лос Анџелес, како и три стана во Њујорк, и тоа сите за цена далеку под онаа за која што ги купил, па заработил само 120 милиони долари.

Сега на ред е фармата со коњи во неговиот роден Кентаки, но според гласините, веќе девет месеци не се јавил никој заинтересиран.

Фармата инаку има две штали, а куќата е со седум спални соби. До неа има куќа за гости и гаража за четири автомобили.

Актерот во своето златно време имаше 14 живеалишта, луксузна јахта, а за вино трошел и по 30.000 долари во една вечер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1