Анонимуси Македонија: Не наседнувајте, видеото не е наше


Анонимуси Македонија се јавија по видеото кое се појави на Јутјуб,  се појави и информација дека биле хакирани информациите од комјутерот на СДСМ од страна на Анонимусите, што беше демантирано од страна на партијата.

-Нашата страница нема направено вакво видео и не стоиме зад ова. Се сомневаме дека видеото е направено за нечии политички поени. Не наседнувајте. Анонимуси не се и никогаш не биле партиски поврзани, напишааа Анонимуси Македонија на својата Фејсбук страна.

Screenshot_4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1