Путин е најбогатиот човек на светот – ЕВЕ КОЛКУ ТЕЖИ!


Американскиот бизнисмен и некогаш најголем странски инвеститор во Русија Бил Броудер верува дека рускиот претседател Владимир Путин е најбогатиот човек на светот.Putin

Броудер вели дека Путин за 14 години власт собрал огромно богатство и дека располага со неверојатни 200 милијарди долари во недвижнини, пари на тајни швајцарски сметки, акции и хеџ фондови.

– После 14 години на позиција на апсолутна моќ во Русија, после парите кои таа земја ги направи за тоа време и земејќи во обзир дека тие пари не се трошени на школи, патишта и болници, јасно е дека тие пари сега се во недвижнини или на разни сметки и фондови поврзани со Путин и неговите, рекол Броудер гостувајќи на американската телевизија Си-Ен-Ен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1