Заев до македонските анонимуси:Почнете па ќе видите што се анонимуси!


Јутјуб канал со наслов Правата вистина денеска објави видео порака од група “Македонски анонимуси” . Во видео пораката тие соопштуваат дека го хакирале “дувлото” на Зоран Заев и дека ќе објавуваат матерјали кој Заев сака да ги сокрие.zoran-zaev1-540x360

На оваа закана  на својот Фејсбук профил одговори лидерот на СДСМ Зоран Заев.

-Навивајте за нас затоа што искрено и чесно се бориме за слобода. Помогнете затоа што се работи за слободата на сите и за нашата татковина. Подготвени сме за таканаречените анонимуси..нека почнат па ќе видат што значи вистински анонимуси – напиша Заев на својот Фејсбук профил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1