Антикорупциска отвори предмет за унапредувањето на сопругот на директорката Доневска


Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната седница отвори предмет за случајот во Кардиолошкиот завод „Св. Стефан“ – Охрид каде што директорката Гордана Доневска направила прераспоредување на кардиологот Никола Бакрачески и го унапредила својот сопруг како раководител на болнички сектор, велат антикорупционерите за Плусинфо.

Фото – Макфакс

 

Министерството за здравство соопшти дека детално ќе ја испита целата ситуација и ќе ја проверат целокупната документација и доколку постои каква било неправилност и непочитување на прописите од оваа област, ова прашање ќе биде регулирано во согласност со законските прописи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1