Апел од битолските студенти:Смрзнуваме!


И покрај ветувањето од страна на деканот дека парното нема да биде исклучено, студентите на Техничкиот Факултет во Битола, кои прогласија Автономна зона, буквално се смрзнуваат. Но велат дека им станува навика да функционираат во студ. Затоа упатија апел до сите граѓани:
Се молат граѓаните поради ниските температури во текот на ноќта, бидејќи ни е исклучено парното да дојдат и да донираат во Техничкиот Факултет Битола:
– Грејни тела
– Ќебиња
– Душециstudenti-bitola

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1