Еве што експлодирало пред скопскиот Суд – фрлено од возило во движење


Експлозивна направа била активирана пред скопскиот суд, дознава Press24 od полициски извори. Неофицијално дознаваме дека експлозивот не се активирал.

Foto - Netpress

Foto – Netpress

Според изворот на порталот и во случај да се активирал, немало да направи поголема штета поради што се сомнева дека станува збор за нечиј обид да заплаши некого. Најверојатно бил фрлен во жардинера од автомобил во движење.

Од МВР официјално потврдуваат само дека имале пријва за експлозија, но не откриваат повеќе детали бидејќи екипите се уште го немаат комплетирано увидот. Истрагата ќе каже за каква експлозивна направа станува збор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1