Поповите во Бутел пеењето го наплаќаат зонски – ако е гробот подалеку повеќе пари


Пеењето на свештениците на гробиштата Бутел за задушницa се наплаќа од 100 до 200 денари, во зависност во која зона е гробот.grobista

Станува збор за двоен ценовник кој го користат поповите. Тие што го држат реонот над средната улица во „Бутел“ наплаќаат по 100 денари, а тие во новиот дел под улицата наплаќаат по 200 денари, објави Либертас.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1