Апсење во Охрид – директорката на паркинзи една од уапсените?


Почна да се расчистува сомнителното работење на старата власт во општина Охрид. Како што дознава Press24 од полициски извори, доцна попладнево уапсена е директорката на фирмата која стопанистуваше со паркинзите во општина Охрид.

apsenje bogoevskiСпроед првичните и неофицијални инфорамции до кои дојде Press24 директорката е уапсена поради узурпација на земјиште.
Пред два дена,актуелниот градоначлник на Охрид го раскина договорот со концесионерот за паркинзите по многубројните поплаки од охриѓани и од туристите за високите цени на услугите.

Претходно, повеќе медиуми објавија информации за високи суми кои претходниот градоначлник на Охрид Александар Петрески ги трошел на гориво, службени ручеци и телефонски сметки.
Од МВР само потврдуваат дека имало апсење во Охрид но не откриваат повеќе детали

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1