Archive by Author

21 век: Градите се поголеми, пенисите се помали

Истражувањата кои ги спроведуваат во Универзитетската болница во Падова, покажале дека просечната должина на пенисите се смалува.

______________________________________________________________________________________________________

Почина првиот човек на месечината – астронаутот Нил Армстронг

Почина легендарниот астронаут Нил Армстронг. Нил Армстронг, првиот човек кој што се качи на месечината почина денеска 25 август 2012 година, на 82 годишна возраст.

______________________________________________________________________________________________________

Станете дрво по смртта – нов изум ( Фото)

Шпанскиот дизајнер Мартин Азуа својата романтична престава за тоа што значи живот после смрт ја преточил во својот најнов изум. Осмислил урна – еколошка, направена од корка на кокосов орев и целулоза. Во неа се става пепелот од покојникот и се посадува семе кое почнува да расте.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО- Френдли, бат нот со френдли!

Е, летово се изнагледавме интересни и чудни регистрации од нашите „штркови“, односно од луѓето кои живеат надвор од Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Вознемирувачко видео и фото од пукањето во Њујорк – објавено фото и од напаѓачот

  Напаѓачот кој пукаше во близина на Empire State зградата, на 5 авенија во Њујорк е 53 годишниот Jeffrey Johnson, вработен 6 години во ,,Hazan Imports,, како дизајнер за женски accessories. Добил отказ и лут дошол да се пресмета со шефот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Момче од публика му предложи брак на Новак Ѓоковиќ

Најдобриот српски тенисер  Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за почетокот на U.S. Open,  на тренингот кој беше отворен за јавноста, доби понуда за брак од едно момче.

______________________________________________________________________________________________________

Фото вест – Количка за се!

Некои работи едноставно немаат рок на траење, особено ако се квалитетни, како оваа количка на пример. Некогаш служела за шетање на бебиња, денес за пренос на брашно низ Охрид, и тоа одеднаш по три вреќи од по 50 килограми.

______________________________________________________________________________________________________

Нина му остана на срце на Белов! Фото

Реалното шоу „Операција Триумф“ на тогаш анонимниот неготинчанец Александар Белов му го промени животот. Од непознато момче стана познат пејач низ просторите на цела бивша Југославија.

______________________________________________________________________________________________________

Шеќеринска во Подмочани – ја пречекаа со со ШЕЌЕРНА бонбониера (Фото)

Бонбониера за дамата, со вакви зборови подмочанци синоќа ја пречекаа Радмила Шеќеринска од СДСМ, на сред село. За Шеќерната – Шеќер.

______________________________________________________________________________________________________

Аларманто: Откриено дека има отров во пастата за заби – Триклосан

Триклосан, супстанца која се наоѓа во пастата за заби и други средства за орална хигиена, сапуни, кармини и сл предизвикуваат оштетување на срцето.

______________________________________________________________________________________________________

Го претепалe зошто нарачал турско кафе во хрватска кафана

Газдата на кафуле во Хрватска доби кривична пријава за нанесување на тешки телесни повреди. Го претепал гостинот кој нарачал турско кафе.

______________________________________________________________________________________________________

Невеста почина – за време на фотосесија во невестински фустан паднала во водопадот (Видео/Фото)

Невестата самата ја избрала локацијата – прекрасните водопади за да ја направи невестинската фотосесија, брзата вода ја повлекла и поради тешкиот фустан, 30 годишната девојка веднаш потонала. Нејзиното тело е најдено 4 часа подоцна.

______________________________________________________________________________________________________

Детето не е мое – Берлускони демантира дека босанката е бремена од него

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони демантираше дека старлетата со босанско потекло е бремена од него.

______________________________________________________________________________________________________

Мали не го признал Косово – Пацоли покажал лажен документ

Мали демантираше дека го признал Косово. Низ светот кружи лажен документ, предупредуваа претседателскиот кабинет на Мали.

______________________________________________________________________________________________________

Македонец притворен во Грција – им го закачил знамето Вергина на зградата на полицијата

Македонец роден во Солун притворен откако го поставил знамето со шеснаесет зрачното сонце врз централното седиште на полицијата, информира Светскиот Македонски Конгрес

______________________________________________________________________________________________________

Ресенчани во паника- Ако падне оџакот- готови сме!

Стариот оџак на туланата „Слога“ е опасност за ресенчани. Се ближи крајот и на третата деценија откако после изградбата на новата фабрика (која што веќе и таа од пред четири години не постои,а на нејзино место е изградена третата фабрика ,,Нова Слога”) старата фабрика за тули и ќерамиди Слога од Ресен,престана да работи.

______________________________________________________________________________________________________

Брука: Сликан полицаец со упатства за апсење на Асанж – ,,по секоја цена дури и ризик по живот,,

,,Да се уапси по секоја цена, дури и во случај на „ризик по животот“ ова стои во белешката која ја држи полицаец пред амбасадата на Еквадор каде е Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Американската пошта во загуба од 7,2 милиони поради марките со Симпсонови

Некој во Американската пошта заклучил дека поштенските марки со ликовите од “Симпсонови” ќе бидат двојно популарни од оние со ликот на Елвис Присли, па дале да се испечатат милијарда марки со „Симпсонови“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1