Archive by Author

Во сабота журка цела ноќ – Бела ноќ во Скопје

По шети пат манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје. На 6 октомври, Сабота се ќе работи цела ноќ. Кафулиња, ресторани, а низ целиот град ќе се одржуваат перформанси на неколку локации.

______________________________________________________________________________________________________

Без струја денес делови од Ѓорче и Карпош

  Поради инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија утре без струја ќе останат дел од потрошувачите во општините Ѓорче Петров и Карпош. 

______________________________________________________________________________________________________

Си ја сменивте ли старата возачка – веќе летаат опомени за казна од 45 евра

Рокот за замена на старите возачки дозволи истече на 1-ви октомври.

______________________________________________________________________________________________________

Денес сонце и дожд – од понеделник ладно

Во Македонија  ке биде претежно сончево со локална облачност, посвежо и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Полицаец брутално нокаутира жена – Видео

Полицаец од Филаделфија мислејќи дека жената го испрскала со вода брутално ја нокаутирал.

______________________________________________________________________________________________________

Српската црква со писмо до ОН бара БЈР Македонија да го ослободи Вранишковски

На состанокот на централниот одбор на СПЦ, а на предлог на патријархот Иринeј, СПЦ го осуди затворањето на Вранишковски и бара од БЈР Македонија итно да го ослободи.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Да се знае – кој е газда во куќа

Фото: Да се знае – кој е газда во куќа 🙂 ,, Јас сум газда дома – додека не си дојде жена ми ,, 🙂 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Ако сакате ноќе во Зоолошка градина ќе платите 50 евра

Откако беше објавена веста дека сите услови се исполнети за зоолошката градина во Скопје да работи и ноќе, стигнува и веста колку ќе чини тоа задоволство.

______________________________________________________________________________________________________

Се обиделе да украдат кров од хотел – ги фатиле

Две лица се обиделе да украдат бакарен лим од кровот на хотел во Жабљак. Полицијата ги фатила на дело.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Торнадо на среде фудбалски натпревар

  Неверојатна видео снимка за време на фудбалски натпревар. Додека играчите се сеуште на теренот, торнадото се формирало на земјата, дирекно на фудбалското игралиште. Погледнете

______________________________________________________________________________________________________

Судар на бродови – 37 загинати (Видео)

Најмалку 37 лица загинаа кога траект со повеќе од 120 патници се судрил со друг траект и потонал во близина на острвот Лама, кај Хонгконг. Уапсени се 7 членови на екипажот од двата брода.

______________________________________________________________________________________________________

Се апси низ Македонија – Акција на МВР против компјутерски криминал

Во тек е голема полициска акција низ Македонија, досега се уапсени над десет лица, пишува Курир.

______________________________________________________________________________________________________

Најдолго живеат Албанците, најкратко Србите – Македонците на средина

  На подрaчјето на западен Балкан најдолго живеат Албанците 76,4 години, следат Хрватите са просечен век од 75,7 години, а најкратко живеат Србите 74 години, ова го покажуваат податоците на ОН.

______________________________________________________________________________________________________

Давид и Голијат: 6 год дете претепа огромен наставник по физичко (Видео)

Наставник по физичко бил претепан од 6 годишен ученик. За здобиените повреди наставникот го тужи детето.

______________________________________________________________________________________________________

Две годишното девојче почина од вирусот Западен Нил

Западнонилската треска ја однесе и третата жртва во Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Фото вест: Во Шутка хармоника – не е хармоника

  Дека во Шутка може да се најде од пиле млеко веќе знаат сите. Но оваа весела населба не престанува да изненадува со своите ,,реклами,, за она што се продава.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Стравична несреќа во Кисела Вода – Камион се истумба, носеше се пред себе – 2 повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во скопската населба Кисела Вода. Камион кој возел на улицата Сава Ковачевиќ во близина на фабриката ,,здравје Радово,, поранешната фабрика на Ино Спектар изгубил контрола и се истумбал.

______________________________________________________________________________________________________

Најголем пенис во светот имаат?

Истражување спроведено од професорот д-р Ричард Лин од Универзитетот во Улстер истражувало во кои земји во светот мажите се најнадарени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1