Archive by Author

Морбидно: Поп музика на погреб – се повеќе се пушта Адел и Френк Синатра

Поп музиката ги замени црквените песни на две третини погреби во Британија, ова го покажало истражување на британското погребално претпријатие.

______________________________________________________________________________________________________

Мозаик со ликот на Тоше ќе се открие во центарот на Прилеп (Фото)

По повод пет години од загинувањето на Тоше Проески, утре напладне во центарот на Прилеп, до Домот на културата „Марко Цепенков“, ќе биде откриен мозаик со ликот на Тоше.

______________________________________________________________________________________________________

Мајка и 4 деца изгореа во пожар (Фото)

Утринава, околу два часот по полноќ, во стравичен пожар во нивниот дом изгореле три деца, две момчиња на 13 години, едно 9 и едно девојче од 11 години, и нивната мајка. Најмалото, три годишно, е тешко повредено.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Да ви застане срце – за секунда ќе и отидеше главата

  Ова видео од кое застанува срце е наводно снимено во Америка. На него е девојка која сакала да направи интересно видео.

______________________________________________________________________________________________________

Како изгледа “Челичната Леди” денес кога наполни 87 години

Страв и трепет за политичарите, немилосрдна кон противниците – “Челичната Леди” како што некогаш ја нарекуваа денес наполни 87 години.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: На српскиот селектор му пуштија хрватска песна на пресот во Скопје

  На Хрватите им пеевме српски националистички песни, а селекторот на Србија на среде прес конференција му ,,подметнаа,, телефон кој кога зазвони на цел глас ечеше хрватската песна ,,Далмацијо моја,,

______________________________________________________________________________________________________

Македонци заборавете на пријателството – сега сме во фудбалска војна, порака на српскиот селектор

Србија најавува ,,војна,, со Македонците. Свесни дека победата во Скопје утре вечер би значела враќање во квалификациска игра, а пораз би ги урнал сите надежи, ,, Орлови,, на чело со Синиша Михајловиќ најавуваат внимателна, но победничка игра.

______________________________________________________________________________________________________

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во коалиција против ГЕЈ браковите

И ова дочекавме – конечно СДСМ и ВМРО ДПМНЕ да имаат ист став за некое прашање и да не си контрираат.

______________________________________________________________________________________________________

ВМРО-ДПМНЕ го повлече законот за бранителите и го поднесе по скратена постапка

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска ја прекина работата по законот за бранителите, откако Веле Георгиевски од ВМРО-ДПМНЕ информираше дека неговата пратеничка група го повлекла законот, информира МИА.

______________________________________________________________________________________________________

Ексклузивно – се организира КОМИЧЕН ИДОЛ – ако мислите дека сте смешен, пријавете се (Видео)

Оргинален ТВ проект се најавува во Македонија. Ќе се организира ИДОЛ но не за пеење или играње туку ИДОЛ за смеење, на кој може да се пријават комичари аматери, не информираат од Стенд УП Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

МВР со засилени мерки за натпреварот Македонија – Србија

МВР пред утрешниот натпревар меѓу Македонија и Србија закажан за 20 часот и 30 минути ќе ги преземе сите неопходни мерки за обезбедување на јавниот ред и мир и непречено одвивање на натпреварот, и спречување посериозни.

______________________________________________________________________________________________________

Лекарите во паника – чекаат вирус кои во наредните 5 години ќе го збрише човештвото (Видео)

Нов вирус кој предизвикува загриженост кај здравствените работници од целиот свет. Симптоми како што се главоболка, висока температура, болки во зглобовите, болки во стомакот и повраќање се случуваат одеднаш, пишува ,,dailymail,,

______________________________________________________________________________________________________

,, Покољ у најави,, српски хулигани доаѓаат во Скопје да тепаат албанци

,, Покољ у најави – 300 хулигана кренуло на Скопје,, со ваков наслов српскиот весник Курир објавува информација дека српските хулигани на двата најголеми навивачки клубови на Партизан и Црвена Звезда ќе го искористат гостувањето на репрезентацијата на Србија за да се пресметаат со локалните албанци.

______________________________________________________________________________________________________

Феликс им се заблагодари на Фејсбук фановите – Видео

Откако влезе во историјата како човекот кој го проби звучниот ѕид Феликс вчера не заборави да им се заблагодари на своите фејсбук фанови. ,,Ви благодарам, вие исто така бевте значаен дел од оваа мисија за која се подготвував 5 години, благодарам што бевте со мене и што ми дававте поддршка,, им рече Феликс на фановите. […]

______________________________________________________________________________________________________

Немаме море ама наши жени победија во едрење во Хрватска

Женскиот едриличарски тим Sunflowers (Сончогледи) го освоил првото место во конкуренција на 28 бродови кои учествувале во регатата ПАМПУР во Хрватска.

______________________________________________________________________________________________________

Во чест на Тоше спектакл на арената Филип 2

Во чест на Тоше, кој загина на 16-ти октомври пред 5 години, за време на натпреварот со Србија ќе се организира спектакл.

______________________________________________________________________________________________________

Две обвинителки во чии раце се најголемите случаи во Македонија

Гордана Гешковска и Вилма Русковска – две жени, први обвинителки за организиран криминал во Македонија. Во моментов ги работат најголемите судски предмети. Едната „Детонатор“ што ја стресе цела источна Македонија другата „Монструм“ што ја потресе цела држава, информира Канал5.

______________________________________________________________________________________________________

Газдите бараат со закон да се дозволи бркање без најава

Де­ле­ње от­ка­зи без пре­дуп­ре­ду­ва­ње, про­ме­на на мо­де­лот за ко­рис­те­ње го­диш­ни од­мо­ри, поф­лек­си­бил­но ра­бот­но вре­ме за кое ќе се до­би­ва сло­бо­ден ден, а не на­до­мес­ток, и по­го­ле­ми па­у­зи кои ќе се од­ра­бо­ту­ва­ат по ра­бот­но­то вре­ме се са­мо еден дел од нај­но­ви­те пред­ло­зи за из­ме­на на За­ко­нот за ра­бот­ни од­но­си.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1