Archive by Author

Во базите во Македонија и Бондстил оперираат 100 српски девојки – проститутки

    Секс дипломатија, воените бази на Косово и Македонија се најчестите дестинации на проститутки од Србија, пишува српски Press Online.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: НЛО во Тексас? Нова снимка од летечки објект – Јули

,, Ова е неверојатна снимка од летечки објект. Дали е НЛО или не проценете сами,, – вака сајтот Thirdphaseofmoon кој се занимава со снимки од НЛО ја опиша најновата снимка која ја добиле во јули.

______________________________________________________________________________________________________

Босанката доби 236 милиони, а нејзиниот екс маж банкар си доби манекенка

Банкарот Роџер Џенкинс, сега веќе поранешен сопруг на Санела Дијана Џенкис, за да го добие разводот и даде половина богатство а тој се теши во прегратките на манекенката Ел Мекфирсон.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Над струмица гореше цела ноќ

Пожарот во Стумичко никако да згасне. Откако вчера повторно се разгоре ридот над градот, пожарот стивнуваше па се разгоруваше цела ноќ. Гореше околу “Гогова чешма“

______________________________________________________________________________________________________

Зоолошката во Скопје денес не работи

  Зоолошката градина во Скопје денес ќе биде затворена за посетители.

______________________________________________________________________________________________________

Неделна анализа – Дестабилизација на времето веќе од утре, од петок повторно многу топло

Во Македонија во понеделник ке биде претежно сончево, топло и ветровито. Попладне продор на посвежа влажна воздушна маса која во северените, северозападните и североисточните предели ке донесе врнежи од дожд.

______________________________________________________________________________________________________

На луѓе им растат рогови – вистински случаи

Ова се вистински случаи на луѓе на кои им пораснале коскени израстоци на главата. документирани и потврдени од лекарите.

______________________________________________________________________________________________________

Татко со лисици – траума за цел живот

Деца плачат – слика пред судот што предизвика емоции, но и недоумица дали децата ги донесоа да ги видат татковците или, пак, можеби да се предизвика медиумско внимание, што и во двата случаи остава трајни последици кај децата.

______________________________________________________________________________________________________

Треба ли да им кажете на пријателите дека дечкото / девојката ги изневерува?

Најпросто речено тоа е тоа што пријателите и треба да го прават едни за други. Сакате да ги заштитите и секако ако некој ги лаже ќе им кажете. Но истражување покажало дека барем 80 насто се мислеле и со задоцнување им кажале на пријателите дека партнерите ги изневеруваат.

______________________________________________________________________________________________________

Камионџија ќе плати 24 милиони долари оштета – срушил мост

  Минатата година во јули Кинез кој превезувал песок со камион во близина на Пекинг, сруши мост. Мостот се урнал во моментот кога тешкиот камион минувал преку него. Во камионот имало 110 тони песок.

______________________________________________________________________________________________________

Тигрите се најдобри во пукање – Илинденска Стрелба 2012 – Фото

Победниците како награди добија : За прво место МК ПУШКА, за второ место МК ПИШТОЛ и за трето место ФУТРОЛА ЗА ПИШТОЛ.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео – познат велосипедист возел низ цел свет – во Србија му го украле точакот – се бара ова момче

Белградската полиција во надеж да го сокрие светскиот срам и јавно ги објави снимките и фотографија од осомничениот за кражбата на велосипедот на познатиот Јапонец Рија Асаџи кој со тој велосипед возел од Јужна Африка до Малезија, а деновиве престојувал во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Имала 1 желба – да собере пари за вода за оние кои немаат – загинала, по нејзината смрт милиони донирале

Девет годишната Рејчел Беквилт загина во сообраќајка. Пред да загине имала само една желба. Да собере пари за да се обезбеди вода за оние кои немаат.

______________________________________________________________________________________________________

Никој не знае која е жената која се прошета на Олимпијада – Индијците протестираат

Индиската делегација на Олимписките игри во Лондон упати официјална жалба до организаторите бидејќи додека нивната делегација излезе на стадионот на церемонијата по повод отварањето на игрите со нив – веднаш до знаменосецот се прошета и жена во црвено која не е дел од делегацијата.

______________________________________________________________________________________________________

Харалампие конечно си отиде од ФФМ – Тренерот на Вардар нов претседател

Харалампие Хаџиристески си поднесе оставка и веќе не е претседател на ФФМ.

______________________________________________________________________________________________________

Преку ден просела навечер дотерана со луксузна кола одела во град – Ја откриле медиумите – Видео

Американска телевизија открила неверојатна измама на една млада девојка. Преку ден на штаки, подгрбвена и облечена во валкана облека просела по улиците. Но по крајот на ,,работниот ден,, таа е сосема нормална млада, дотерана девојка која вози скап автомобил.

______________________________________________________________________________________________________

Двајца Српски туристи повредени – со автомобил ги удрил охриѓанец додека оделе на плажа

  Изутринава во сообраќајна несреќа во туристичката наслеба Пештани повредени се двајца српски државјани.

______________________________________________________________________________________________________

Пожар во Злокуќани – Фото

Претпладнево пожар во наслебата Злокуќани во Скопје. Се опожарила сува трева на нива која е во непосредна близина на куќите во населбата.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1