Archive by Author

Фото: Скопје СИТИ МОЛ со примеси на Шутка

Метропола сме или што сме? Конечно го дочекавме отворањето на трговски центар каде ги има познатите светски брендови. Наместо да се трча во шопинг во Турција, Грција, Белград – сега се си имаме тука во градот.

______________________________________________________________________________________________________

Македонските стрип херои на „Бела ноќ“ 2012

Повеќето од нас имаат слушнато за Бетмен, Супермен, Капетан Америка и за уште многу други увозни стрип херои. Но кога се во прашање оние македонските, за жал, ситуацијата е многу поразлична. Причините за тоа во никој случај не се должат на немањето такви, напротив.

______________________________________________________________________________________________________

Откриен диносаурус ,,вампир,, (Фото)

Бизарен диносаурус опишан како хибрид на птица и бодликаво прасе е откриен во Африка, има клун како папагал со два исфрлени остри заби нанапред.

______________________________________________________________________________________________________

Шумахер оди во пензија

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер потврди дека се пензионира по крајот на овогодинешната сезона на Формула 1.

______________________________________________________________________________________________________

Србија амнестира 1000 затвореници – немало место во затворите

Осудени на помали затворски казни ќе бидат ослободени за да се реши проблемот на преполните затвори, пишуваат српските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: BBC со години криел дека најпознатиот водител силувал деца

Сер Џејми Севил беше најпопуларниот водител на BBC уште од 1964 година ја водеше музичката емисија Top Of The Pops и Jimmy’ll fix it. Беше идол на милиони тинејџери – но криел мрачна тајна која да ја сокрие му помогнале и од BBC.

______________________________________________________________________________________________________

Mark Zuckerberg се пофали – Фејсбук има 1 милијарда активни корисници месечно

Додека корисниците ги стресе веста дека фејсбук тестира опција и на мала врата воведува плаќање на објавување на постови, Mark Zuckerberg на својот профил се пофали дека утринава фејсбук имал повеќе од 1 милијарда активни корисници месечно.

______________________________________________________________________________________________________

Фејсбук почна тест – ќе наплаќа објава на статуси и фотографии (Фото)

Корисниците забележаа дека во последно време фејсбук ги ограничи појавувањата на статуси во ,,news feed,, односно веќе не ви излегува секој пост од вашите пријатели туку по случаен избор фејсбук одредува кој статус ќе се појави и кај кого.

______________________________________________________________________________________________________

Прободено 17 годишно момче на Бит Пазар

Седумнаесетгодишниот скопјанец Б.К. заработил пет убодни рани при расправија на неколку лица на Бит пазар, информираат од МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: Девојката од Белград сеела СИДА и во соседните земји – заразен и амбасадор?

 Полицијата открила по СМС пораки дека девојката била во сексуална врска и со амбасадор од регионот,политичари.. а имала и најдобра другарка која исто така има СИДА, а е во врска со функционер.

______________________________________________________________________________________________________

Братот на Слободан Милошевиќ клинички мртов

Борислав Милишевиќ, постариот брат на поранешниот претседател на Србија и Југославија Слободан Милишевиќ. Доживеал срцев удар и клинички е мртов, пренесуваат српските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Мајка и дете удрени со автомобил во Аеродром

Сообраќајна несреќа се случила пред 20 минути кај „Мајчин дом“ во скопски Аеродром, како што објавува Курир.

______________________________________________________________________________________________________

Скандалозно Вардар казнет 10.000 евра од УЕФА – Филип 2 бил просечен стадион

Поради употреба на пиротехнички средства, петарди, ласери, но и продажба на алкохол во рестораните кои се во Градскиот парк пред Јужната трибина пред мечот со БАТЕ , Дисциплинската комисија на УЕФА го казни Вардар со 10.000 евра, објави порталот Спорт.

______________________________________________________________________________________________________

Проститутка до смрт претепала пензионер во неговиот дом од милион долари

Винстон Фернандез, пензиониран сметководител од Велика Британија бил брутално претепан од страна на проститутката Наталија Вули.

______________________________________________________________________________________________________

Светски владетели џабе ви е – интернетот нема OFF копче – порача таткото на интернетот

Тим Бернерс-Ли, Британскиот пронаоѓач на World Wide Web, WWW, ги предупреди владите во светот дека џабе им е да се обидуват да го блокираат интернетот. Однапред сте осудени на неуспех, бидејќи интернетот нема OFF копче.

______________________________________________________________________________________________________

Tурција возврати на нападот на Сирија

Истанбул- Турската војска отворила артилериски оган на цели на Сирија и на тој начин возвратила на гранитирањето на турскиот град Акчакале, во кој погинаа петмина луѓе. Ова беше потврдено од страна на турскиот премиер Реџеп Ердоган.

______________________________________________________________________________________________________

Рамзи пак погоди – која ли славна личност ќе скине конци сега???

Некогашните погодоци на Арон Рамзи, за краток период ги испрати на оној свет Витни Хјустон, Стив Џобс, Осама Бин Ладен, Моамер Гадафи. „Проклетиот“ Велшанец стрелаше прецизно уште еднаш…

______________________________________________________________________________________________________

Фото: ФИЌО со дипломатски таблички во Скопје

 ,, без комплекси за големината и марката на автомобилот што се вози,,

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1