Авион се урна на автопат во Атланта, 4 мртви


Авион Piper PA-32 се урна на автопатот I-285, при што има 4 жртви, јавуваат американските медиуми.

Авионот се урнал на бетонската плоча која ги одвојува двете насоки на автопатот, а при падот нема жртви кои управувале со возилата.

Лентите од двете страни на автопатот се затворени, што предизвика огромни колони на возила.

wpid-screenshot_2015-05-08-20-20-20-11-660x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1