Авион се заби во зграда, има мртви и повредени


Мал авион се заби во центар за аутистични деца на Флорида, во несреќата има загинати.

Во несреќата во која од засега непознати причини мал авион се заби во терапевтски центар за аутистични деца на Флорида загинале две лица.

Авионот по ударот во зградата се пали, пожарникарите дури по еден час успеале да го изгаснат пожарот.

Во моментов на несреќата во центарот имало осум наставници и шест деца , но за среќа сите тие се неповредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1