Автобус падна во провалија, загинаа 12 патници


Најмалку 12 лица загинаа, а 30 се повредени откако синоќа автобус излета од пат во планинскиот регион во јужниот дел на Мексико, во близина на границата со Гватемала.

Автобусот паднаа во 90-метарски амбис.

– Несреќата се случи во близина на градот Мотозинтла, кога автобусот излета од патот и падба во амбис. Патниците се враќале од духовно одморалиште на брегот на Пацификот, соопшти брзата помош на мексиканската сојузна држава Чијапас.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1