Автомобил прегази девојче пред Железничката станица во Скопје


Вечерва, на крстосницата во близина на Железничката станица во Скопје, автомобил прегазил девојка, која како што може да се види на фотографиите, по несреќата останала да лежи на асфалтот, јавува Сител.zeleznicka transporten centar mk

Според изјавите на очевидци, по ударот девојката не можела да се движи, а набрзо дошла и екипа на Брзата помош која ја одвела на една од скопските клиники. Засега, нема информации за тоа колку се сериозни повредите кои настанале од директниот удар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1