Автомобилот на Заев учествувал во сообраќајка – 6 повредени, Заев не бил во возилото


Утринава возилото на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Струмица учествувало во полесна сообраќајна несреќа. Во моментот на сообраќајката со возилото на Заев управувал неговиот шофер, а во него била и неговата сопруга.

Сопругата на возачот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и уште пет лица се здобиле со телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 9 часот во Струмица, објави Макфакс.

Фото - Курир

Фото – Курир

Според информациите од МВР, сообраќајката се случила на раскрсницата „Климент Охридски“ и „Братство и единство“, кога се судриле автомобил „фиат пунто“ со штипски регистерски таблици и „ауди“ со струмички регистерски таблици, во кое што биле возачот на Заев, неговата сопруга и уште двајца сопатници.

Во сообраќајката со телесни повреди се здобиле возачот на „фиат пунтото“, дваесет и петгодишниот В.М., неговата врсничка С.Г. и триесет и двегодишниот сопатник З.М. сите од Радовиш.

Возачот на „аудито“, шоферот на Заев, не се пожалил на повреди додека неговата сопруга, педесет и тригодишната Ј.А., шеесет и едногодишниот сопатник Д.К.и уште една сопатничка се здобиле со телесни повреди.

Повредените се пренесени во струмичката болница каде им била укажана лекарска помош. Извршен е увид на лице место и се утврдуваат причините за несреќата.

Автомобилот „ауди“ бил на лизинг и не се води ниту на име на општина Струмица, ниту на име на физичко лице, објави Макфакс.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1