Баба и дедо по цел ден гледале порничи – им дошла сметка за ТВ од 750 евра


71 годишната Anne и нејзиниот сопруг Ron кои има 74 години втор пат се со толку голема сметка и тоа за иста работа – гледање порно филмови.

Семејството Hayward се во брак преку 50 години и тие велат дека кабелскиот оператор лаже дека симнале 150 филмови за возрасни, а цената на секој е 5 евра. Бабичкатата тврди дека гледа само емисии се за антиквитети и селски живот, и дека никогаш не гледала порно филм, дури и дека не знае ни како да ја активира опцијата за да ги отклучи филмовите со таква содржина.

,, Ова навистина станува смешно, поштарите почнаа да се шегуваат со мојот сопруг и да го прашуваат дали гледал некој добар филм во последно време.” Вели Ен загрижена. Овој пар има 11 внуци и 4 правнуци, добиле слична сметка и во 2009 година, кога износот бил еднаков на 900 евра. Сега бараат операторот да ги заклучи целосно тие канали како и во иднина не би се случило повторно истото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1