Бајага во Скопје – ќе ја промовира книгата и новиот албум


 

Бајага е во Скопје. Доптувал денеска попладнето заедно со својот бенд ,,инструктори“. Сместени се во хотелот „Белви“.

Бајага е во Скопје за да го промовира новиот албум „Даљина, дим и прашина“, но ќе направи и промоција на неговата прва книгата песни „Водич кроз снове“.

” Имам малку трема, бидејќи ова е моја прва книга. Албумот е дванаестти по ред, па ми е полесно”.изјавил Бајага

Автор на сите песни во книгата е Бајага. Книгата има 17 песни кој се написани низ неговиот живот.
Првата промоција на албумот беше минатата недела во Белград.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1