Бара да му дозволат еутаназија и усмртат зошто му е доста од сиромаштија


vakcinaРоманец побарал дозвола за еутаназија, наведувајќи дека е изморен од животот во сиромаштијата.  Маричел Постолака од градот Јаша, кој работел во јавниот градски превоз, останал без работа пред шест години.

За ситуацијата во која се наоѓа го обвинил претседателот Трајан Басеску, премиерот Виктор Понт и министерот за правда Мон Пивничер.

Постолака во судот поднел барање во кое инсистира да му организира безболна смрт бидејќи неговата секојдневна ситуација станува сè полоша и неподнослива.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1