Башар Ал Асад – со едното око Западот плаче поради бегалците со другото нишани кон Сирија


Во ретко интервју за светските медиуми, РТ како и уште неколку други руски телевизии, претседателот на Сирија Башар Ал Асад даде опширно интервју во кое зборуваше за тероризмот во неговата земја, интервенцијата и директната помош која терористите ја добиваат од Западот (САД и ЕУ), како и за бегалската криза која во моментот се случува во Европа.

Според него, голем дел од бегалската криза се користи поради чиста пропаганда, додека со едното око Западот плаче поради бегалците со другото нишани кон Сирија! basar-asad

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1