Бебе го преживеа сопствениот погреб


Претставниците на бразилската полиција, наведоа дека една 15-годишна девојка се породила пред неколку денови и и било кажано дека нејзиното бебе починало при пораѓањето. По што новороденчето било погребено во дворот на домот на мајката.

Меѓутоа, бразилската полиција добила анонимна пријава во врска со погребот и го ископала бебето, по што било хоспитализирано и сега е во стабилна состојба.

Полицијата ја сослушала мајката и по неколку часови ја ослободила, додека бабата и прабабата на новороденчето се се уште во притов.

Истрагата за случајот е во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1