Бебе ползи на работ на карпа – туристите го сликаат застрашувачкиот момент


Ова е шокантниот момент кога на бебе му било дозволено да ползи блиску до работ на стрмната карпа во Норвешка, за родителите да можат да сликаат фотографија за сеќавање како сувенир.

Облечено во розева облека и капа, младото дете било придружувано од четири возрасни, кои биле барем неколку метри одалечени од него, и ќе се соочеле со сигурна смрт ако бебето се стркалало на погрешната насока.1410875403339_wps_56_Norway_baby_cliff_MUZZED_

Туристот Фред Сиреваг, кој ја сликал застрашувачката фотографија во саботата попладне, вели дека не можел да поверува на очите кога ја видел таа глетка додека се качувал на Preikestolen, стрмна карма која има пад над 600 метри.

 

Тој за MailOnline изјавил: „Ја видов мајката која го ставаше бебето поблиску до работ и повлекувајќи се малку за другата девојка да може да добие чиста слика од бебето“ 1410873824333_wps_9_E6CE33_Preikestolen_Pulpi

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1