Бебе се роди во автобус во првиот ден од годината


bebeМаша Владисављевиќ (25), од Белград, се породила утрово околу 8,30 часот во градски автобус на пат кон селото Раковица

Возачот на автобусот на линијата 403 и една патничка веднаш и помогнале на младата мајка која почуствувала породилни болки.

Додека стигнала Итната помош таа веќе родило здраво бебе,

Ова и е трето бебе на Маша, потврдуваат во Итната помош во Белград.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1