Бебенцето од ВЦ школката заздравува – мајката тврди дека и испаднало (Видео)


article-2331941-1A09BA38000005DC-464_306x456Полицијата успеа да ја пронајде мајката на бебето кое беше заглавено во канализација. Станува збор за дваесет и две годишна девојка која целата акција ја гледала тивко и од страна.
Таа и признала на полицијата дека е неговата мајка откако во нејзината соба биле пронајдени играчки и крвав тоалет.
Таа рекла дека новороденчето и се лизнало во канализацијата и дека ги алармирала надлежните откако сама не успеала да го извлече бебето.
Таа и ја повикала полицијата и целото спасување го следела.
Малото момче го викаат „Бебето 59“ според бројот на инкубаторот во кој е сместен со скршеници на черепот и модринки на телото, но е надвор од животна опасност.
article-2331941-1A0AF3D2000005DC-345_634x425

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1