Бебето јунак ја напушти Клиниката за гинекологија


По 4 месечен престој на интензивната нега на Клиниката за гинекологија и акушерство, денеска со родилна тежина од 2450грама, попладнево ја напушти клиниката за гинекологија.

Тоа попладнево беше отпуштено од болницата и веќе се наоѓа дома со своите родители. Од клиниката велат дека во оваа прилика сакаат да ги охрабрат сите родители чии деца престојуваат на интензивната нега.

Kanal 5

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1