Роби Вилијамс го отвори спектаклот во Москва ВИДЕО


Во Москва почна најголемиот спортски спектакл, а отворањето на СП во фудбал на московскиот стадион Лужњики го следат околу 80.000 луѓе. По феноменалните кореографии на танц групите и настапот на Роби Вилијамс, почна натпреварот Русија-Саудиска Арабија.

На трибините е и еден од најголемите играчи во историјата на фудбалот и освојувач на Светските првенства, Аргентинецот Диего Армандо Марадона.

Шпанскиот голман Икер Касиљас и руската манекенка Наталија Водјанова го претставија трофејот кој ќе му припадне на победникот на Светското првенство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1