ВМРО-ДПМНЕ расправа за договорот за името


Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ попладнево оддржува седница на која меѓу другото ќе заземе став за договорот за името.

Според најавите од партијата по седницата ќе следува или соопштение или изјава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1