Путин и принцот на Саудиска Арабија заедно на трибините – Путин доби честитки од принцот


Домаќинот на Мундијалот може да биде задоволен, Русија веќе има 3:0 против Саудиска Арабија.

Очекувано на трибините на „Лужники“ стадионот во Москва на првиот натпревар присуствуаат принцот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Саламан и претседатеот на Русија, Владимир Путин.

Првиот човек на Русија по голот имаше краток разговор со шеикот, а потоа, му се насмевна и му подаде рака. Тој спортски му возврати на поздравот и со гримаса како да призна дека Русија е подобра селекција во меѓусебниот дуел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1