Белорускиот пејач сака да настапи гол на Евровизија, со волци на сцената (Видео)


Годинешниот претставник на Белорусија на Евровизија има желба својата композиција да ја изведе потполно гол за да вистински начин да ја долови својата песна.belorusija ivAN

Александар Иванов, чие уметничко име Иван Саша, ќе ја испее композицијата “Help you fly” која говори за слободата, а постои можност друштво на сцената да и се приклучат и вистински волци.

Се уште не се знае како ќе биде изведена на дело неговата замисла, зошто на Евросонг се забранети диви животни. Останува да ја почекаме Евровизија за да видиме што смислил Иван.

Еве ја неговата песна:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1