Бесплатно посетил 13 земји вклучувајќи ја и Македонија – еве како (ФОТО)


Писателот Скот Кејс, прелетал повеќе од 30 илјади километри и посетил 13 земји, вклучувајќи ја и Македонија и сето тоа бесплатно.

Тој своето двомесечно патување го испланирал до детаљ.1500597059_skot-kejs_f

Секогаш кога ќе купувал нешто со една од своите 25 кредитни картички, добивал таканаречени „поени за бесплатно летање“. Скот ги посетил Мексико, Никарагва, Тринидад и Тобаго, Санта Лусија, Гренада, Германија, Чешка, Украина, Бугарија, Грција, Македонија, Литванија и Финска.2500597058_skot-kejs-3_f

28- годишниот Кејс внимателно ги собирал поените секогаш кога ќе користел кредитна картичка, се до моментот кога не собрал доволно за оваа несекојдневна авантура низ 13 држави.

Неговиот пат вклучувал и бесплатен престој во хотели и лет во прва класа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1