Трагедија на венчавката на Енди Мареј


Фотографот Џек Гордон (47), задолжен за фотографирање на свадбата на еден од најдобрите тенисери во светот, почина во саботата, откако на денот на свадбата му се слошило баш пред соборниот храм во кој Мареј и Ким Сирс го изговорија судбоносното „да”.Andy-Murray-svadba-615x400_thumb_medium500_325

Баш во моментот кога ги фотографирал тенисерот и неговата сопруга како влегуваат во катедралата, на Гордон одеднаш му се слошило, а потоа паднал.

Тој бил пренесен во болница, бил ставен во индуцирана кома, но сепак починал поради компликации со срцето.

Неговата смрт шокираше многумина, вклучувајќи го и самиот Мареј, пишува спортскинет.хр.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1