Бил најтежок на свет – ослабел 300 кг сега има други проблеми


Пол Масон некогаш бил најтежок човек на светот, тежел дури 445 килограми. Дневно знаел да внесува дури по 20 илјади калории. Но решил да биде на диета.  

tezokПрво хируршки го смалил желудникот и ставил прстен на него за да неможе да јаде. Морале да го срушат ѕидот на неговата куќа, и со кран да го однесат до болницата на третманот.

По две години изгубил околу 300 килограми. Сега е ,,слаб,, но има голем проблем. Бидејќи колограмите ги изгубил многу брзо, кожата останала да му виси. Има околу 50 килограми вишок кожа. Не смеат да го оперираат бидејќи се плашеле дека вишокот килограми би можел да му се врати. Ќе мора да чека две години за да му ја отстранат кожата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1