Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил! (Видео)


Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Screenshot_88
Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се вратил дома од училиште. Почувствувал неопислива болка која станувала се полоша и на крајот паднал во кома.
По долги 12 години, тој се вратил при свест, а тоа што го изговорил мора да го слушнете…
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1