Температури и до 1 степен – Еве какво време не очекува во октомври


Мало затоплување а потоа пад на температурите, особено во утринските периоди. До крајот на неделава  и на почетокот на наредната се очекува благо зголемување на температурите и суво време.

Од вторник ќе почне наоблачување а веќе за викндот се очекуваат и врнежи по што ќе следи заладување и спуштање на утринските температури до 1 степен.bretqw

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1