БИТОЛА: Грабнал 13 годишно девојче и полово го нападнал


Кривична пријава поради сомнение за сторени кривични дела „одземање на дете“ и „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ е поднесена против 25 годишниот А.А. од Битола.siluvano

-Пријавениот на 01.03.2016 година околу 14 часот во Битола, пред основно училиште, со тргање го ставил тринаесетгодишно девојче во своето возило, по што ја однел во непознат правец, каде што извршил полови дејствија врз истата, информираат од полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1