Хорор во Скопје: Вујко ја силувал внуката


Дваесет и три годишна прилепчанка вчера утрината пријавиле дека во Скопје била силувана од страна на нејзиниот вујко С.Л. (50).siluvanje

-Имено, откако истиот се довел во алкохолизирана состојба, извршил полови дејствија врз оштетената. По кратко време истата побегнала и настанот го пријавила во полиција, информираат од полицијата.

С.Л. е приведен во ПС-Гази Баба со истиот е извршен разговор по што поднесена му е кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „силување“, а од страна на Судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1