Саша Ковачевиќ во тешка депресија- поминува низ тежок период


Печајот Саша Ковачевиќ, кој неодамна гостуваше и во Скопје, паднал во тешка депресија откако неговите родители соопштија дека се разведуваат. Таткото и мајката на популарниот музичар по неколку децении заеднички живот решиле да се разведат.sasa-kovacevik-640x381

-Саша е многу чувствителен кога станува збор за неговото семејство, а разводот на неговите родители го доживеал како тежок бродолом и падна во тешка депресија. Иако до последен момент тој и неговиот брат Раде имале надеж дека неговата мајка Милена и таткото Драган ќе ја пребродат кризата во бракот, тоа не се случило. Токму спротивно, Милена се иселила од нивниот семеен стан во белградската населба Земун и сега живее сама во Нов Белград во стан од два ката под дуплекс во кој живеат нејзините синови, открила блиска пријателка на поп пејачот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1