Битола ја стресе земјотрес – епицентар во Грција


Земјотресот со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 10 икилометри со епицентар во Грција, попладнево се почувствува и во Битола.bitola-500x396

Земјотресот се случи во околу 14.30 часот и ги вознемири граѓаните на Битола и околината.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа 32 километри јужно од Битола и 140 километри од Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1