ФОТО: Страшната сообраќајка во штипско


Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава околу 5:50 часот на патот Штип-Кочани во која животот го загуби 51-годишниот Ацо С. од Штип.

До несреќата дошло откако автомобилот „Форд Фиеста“, кој го управувал Ацо се судрил со автобус управуван од 56 годишниот Т.П.

По ударот автомобилот излетал од патот, а возачот починал на лице места.

soobrakajkaa-500 soobrakajkaa1-500 soobrakajkaa3-500

Foto – Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1