Исчезнаа три деца од Домот за деца без родители


Три малолетни деца исчезнале од Дом за деца без родители во Скопје, а социјален работник случајот го пријавил откако три дена децата не се вратиле во установата.deca-500

 

Социјален работник во Јавна Установа за згрижување деца со воспитно социјални проблеми – Скопје, во текот на вчерашниот ден во полициската станица во Чаир, пријавил дека пред три дена во периодот од 10,30 до 20,00 часот во непознат правец се оддалечиле три деца на возраст од четиринаесет, тринаесет и единаесет години.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на децата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1