БИТОЛА МУ ГИ ВРАТИ СТАРИТЕ АВТОБУСИ НА ШИЛЕГОВ


Автобусите во Битола беа донесени на почетокот од Октомври и имаше многу обвинувања дека се дотраени. Деновиве биле вратени.

„Автобусите од град Скопје беа позајмени, беа пуштени до Општина Битола за да одговориме во тој критичен период и ситуација во која се најдовме. Откако ја наминавме таа ситуација, ценевме дека истите нема потреба да престојуваат во нашата општина и да носиме одговорност за нив, па ги вративме по договор како што го имавме при самото однесување на автобусите“, одговори денеска градоначалничката Петровска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1