Битолските проститутки преживуваат од секс со Грци


bitola

Битолските проститутки живеат од секс со Грци, пишува Вест во текстот со наднаслов, проститутките во Битола, развиваат добрососедски односи.  

Весник во репортажа од терен пишува дека многу проститутки во Битола своите клиенти ги чекаат на улицата Македонска Фаланга, во близина на бензинската, каде што Грците полнат бензин.

Близината на Битола до јужниот сосед им овозможува добра заработка, од која живеат, но одвојуваат пари и за дрoга, бидејќи најголем дел од нив се зависнички од хероин. За една „партија“ наплаќаат од 30 до 50 евра.

Вест/press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1