ЕКСКЛУЗИВНО: Во чест на Тоше, Раде Шербеџија ќе одржи концерт во Лондон (Фото)


rade serbedjija

Филмската легенда Раде Шербеција, актерот од филмот „Пред дождот“, гласот од „Не дај се Инес“, големиот балкански уметник кој го освои Холивуд, ќе одржи вечер посветена на Тоше Проески во Лондон.

Концертот ќе биде гала, со вечера, а ќе се случи на  26 јануари во клубот Study Society во западен Лондон, ден по роденденот на Тоше.

Шербеџија ја испеа и песната Крушево, од Тоше како композитор, со која во 2011 свечено беше пуштенa и Спомен куќата на Тоше Проески на Гумење.

Ете, во Македонија нема да има концерт, но во Лондон ќе се чествува името на великанот.

Извор – Скандал.ком.мк

poster rade tose

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1